ePrivacy and GPDR Cookie Consent by Cookie Consent

Opiskelijatutorit

Opiskelijatutorit ovat uusien opiskelijoiden tukena ja turvana opintojen alkutaipaleella tutustuttaen uuteen kouluun ja kaupunkiin. Voit olla tutoreihisi yhteydessä jo ennen opintojen alkua, jos sinulla on jotakin kysyttävää. Tutoreiden yhteystiedot löydät alta.

Liiketalous

Nuutti Kaunisto (nuutti.kaunisto@centria.fi NLIS21K / RYHMÄ A)
Veera Kalliomäki (veera.kalliomaki@centria.fi NLIS21K /  RYHMÄ A)
Akseli Kujala (akseli.kujala@centria.fi NLIS21K / RYHMÄ B)
Tytti Kolkka (tytti.kolkka@centria.fi NLIS21K / RYHMÄ B)
Laura Luoto (laura.luoto@centria.fi ALIS21K)
Susanna Wilhelmsson (susanna.wilhelmsson@centria.fi ALIS21K)
Miia Törmänen (miia.tormanen@centria.fi ALIS21K)

Sairaanhoitaja

Julia Hulkko (julia.hulkko@centria.fi)
Esa Tikkakoski (esa.tikkakoski@centria.fi)

Sosionomi

Senja Fiskaali (senja.fiskaali@centria.fi
Milla Hannila (milla.hannila@centria.fi)
Nea Kulmala (nea.kulmala@centria.fi)
Elli Tammiainen (elli.tammiainen@centria.fi)

Kemiantekniikka

Elma Sulejmanovic (elma.sulejmanovic@centria.fi)

Konetekniikka

Mikko Korkeakankaan (mikko.korkeakangas@centria.fi

Tuotantotalous

Tero Räty (tero.raty@centria.fi)

Tieto- ja viestintätekniikka ja Sähkö- ja automaatiotekniikka

Eliel Finnilä (eliel.finnila@centria.fi)
Lassi Kananen (lassi.kananen@centria.fi)
Juho Saarinen (juho.saarinen@centria.fi)

Sähkö- ja automaatiotekniikka, Ylivieska

Pasi Lampiaho (pasi.lampiaho@centria.fi)
Mikko Lento (mikko.lento@centria.fi)

Tieto- ja viestintätekniikka, Ylivieska

Mia Kainulainen (mia.kainulainen@centria.fi)

Musiikkipedagogi

Sanna Jäälinoja (sanna.jaalinoja@centria.fi)
Topias Forsgård (topias.forsgard@centria.fi)

Yhteisöpedagogi

Tanja Erkkilä (tanja.erkkila@centria.fi)
Simo Helenius (simo.helenius@centria.fi)
Iita Rankinen (iita.rankinen@centria.fi)

International tutors, Business

Ville Mäki (ville.maki@centria.fi)
Nkengfack Jackson (nkengfack.jackson@centria.fi)

International tutors, Information Technology

Long Tran (long.tran@centria.fi)

International tutors, Nursing

Julian Luhtanen (julian.luhtanen@centria.fi)
Paracltter Ngatard (paracltter.ngatard@centria.fi)

International tutors, Exchange student tutors

Adelina Chachanidze (adelina.chachanidze@centria.fi)
Joonas Rajala (joonas.rajala@centria.fi)

Seuraa meitä somessa: