Opiskelijatutorit

 

Opiskelijatutorit ovat uusien opiskelijoiden tukena ja turvana opintojen alkutaipaleella tutustuttaen uuteen kouluun ja kaupunkiin. Voit olla tutoreihisi yhteydessä jo ennen opintojen alkua, jos sinulla on kysyttävää. Tutoreiden yhteystiedot löydät alta.
 

Liiketalous

Jutta Lehtokannas (jutta.lehtokannas@centria.fi)
Janina Moisander (janina.moisander@centria.fi)
Tiuku Nuutinniemi (tiuku.nuutinniemi@centria.fi)
Iina Talvitie (iina.talvitie@centria.fi)
Tuire Tuomala (tuire.tuomala@centria.fi)

 

Hoitotyö

Annika Alakotila (annika.alakotila@centria.fi)
Rasmus Nyman (rasmus.nyman@centria.fi)
Jenna Tuikka (jenna.tuikka@centria.fi)

 

Sosionomi

Anna-Riina Ikola (anna-riina.ikola@centria.fi)
Eveliina Kähärä (eveliina.kahara@centria.fi)
Henriikka Meriläinen (henriikka.merilainen@centria.fi)
Krista Tyynelä (krista.tyynela@centria.fi)

 

Kemiantekniikka

Elma Sulejmanovic (elma.sulejmanovic@centria.fi)

 

Tuotantotalous

Tero Räty (tero.raty@centria.fi)
Daniel Sundell (daniel.sundell@centria.fi)

 

Tieto- ja viestintätekniikka

Oskari Aurala (oskari.aurala@centria.fi)
Ari Saarinen (ari.saarinen2@centria.fi)
Niko Tervo (niko.tervo@centria.fi)

 

Sähkö- ja automaatiotekniikka

Lassi Kananen (lassi.kananen@centria.fi)
Janina Vuorisalo (janina.vuorisalo@centria.fi)

 

Musiikkipedagogi

Atte Lehto (atte.lehto@centria.fi)
Topi Miettinen (topi.miettinen@centria.fi)

 

Yhteisöpedagogi

Tomi Liuski (tomi.liuski@centria.fi)
Oona-Mari Marsch (oona-mari.marsch@centria.fi)
Elina Röyttä (elina.roytta@centria.fi)

 

International tutors, Business Management

Jamil Hasan (jamil.hasan@centria.fi)
Katja Kujala (katja.kujala@centria.fi)
Thu Nguyen (thu.nguyen3@centria.fi)

 

International tutors, Information Technology

Oskari Aurala (oskari.aurala@centria.fi)
Long Tran (long.tran@centria.fi)

 

International tutors, Nursing

Sami Shrestha (sami.shrestha2@centria.fi)
Sudha Shrestha (sudha.shrestha@centria.fi)

 

International tutors, Exchange student tutors

Adelina Chachanidze (adelina.chachanidze@centria.fi)
Tiia Isosaari (tiia.isosaari@centria.fi)
Daria Smigowska (daria.smigowska@centria.fi)
Alexander Sokolov (alexander.sokolov@centria.fi

Seuraa meitä somessa: